معرفی محصولمقالاتنقد و بررسی

ویدئو بروسکوپ و کاربرد های آن

ویدئو بروسکوپ چیست؟

امروزه در زندگی روزانه ی صنعتی و در حوزه های مختلف از جمله بازرسی و تعمیر کانال های هوا تا نصب و بازرسی توربین های بادی و صنعت وسیع راه آهن و کشتی سازی در بسیاری موارد پیش آمده است که مجبور به بازرسی از نقاطی هستیم که امکان دسترسی و مشاهده ی ساده ی آنها مقدور نیست. با پیشرفت روز افزون علم و فناوری و به وسیله ی دستگاهی به نام ویدئو بروسکوپ می توان این مهم را میسر نمود.

ویدئو بروسکوپ چیست؟

ویدئو بروسکوپ با به اختصار بورسکوپ  (Video Borescope)  که نام های دیگر آن دوربین بازرسی و دوربین نظارتی است  دارای انواع مختلفی می باشد که از برند های محبوب تولید کننده آن می توان به CEM  که شرکت درخشش الکتریک بین الملل نمایندگی آن را به عهده دارد اشاره کرد. ویدئو بروسکوپ دستگاهی است که دارای یک تیوب یا پراب با قطر کم و طول زیاد بوده که دارای یک لنز تصویر برداری در سر پراب بروسکوپ است و برای مشاهده و فیلم برداری ازمکان هایی که امکان قرار گیری مستقیم انسان و یا دوربین های معمولی جهت بازرسی تصویری نمی باشد استفاده می شود.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید داخل دستگاهی را مشاهده کنید و امکان باز کردن دستگاه وجود نداشته باشد می توانید از ویدئو بروسکوپ استفاده نمایید که توانایی فیلم برداری از مسیر عبور تیوب را نیز دارا می باشد.  این دستگاه توانایی ضبط تصاویر ثابت دیجیتالی و فیلم MPEG2 یا MPEG1 را بر روی حافظه فلش داخلی آن و یا روی کارتهای SD قابل جابجایی دارا می باشد.

بروسکوپ

کاربرد های ویدئو بروسکوپ

ریخته گری: بازرسی بصری سخت برای دیدن فضای داخلی کاستینگ ، سیلندر پرچین/ بلوک ، میل لنگ و سایر قطعات خودرو برای بررسی نواقص.

اتومبیل: در بررسی و تعمیر سیلندرها ، صدا خفه کن ها ، گیربکس ها ، لنت ها ، منیفولد ها ، فریم ها کابرد داشته و در صورت مشاهده نواقص در فضای داخلی سخت موتورها ، گیربکس ها ، انژکتورهای سوخت ، پیستون ، شیر و سایر قطعات خودرو و دیزل را می توانید ایراد آن رفع نمایید.

ماشین کاری فلزی: با استفاده از Video Borescopes ، پیچیده ترین قطعات ماشینکاری شده فلزی را برای بربرها و سایر نقص ها حتی در حفره های عمیق ، ریخته گری های پیچیده و لوله های خم دار بررسی کنید.

مبدل حرارتی: فضای داخلی مبدل حرارتی را بازرسی کنید.

پمپ ها: برای بازپرس پروانه استفاده می شود.

کشتی ها: در بررسی موتورهای بازرسی و تعمیر ، توربین ها ، مبدلهای حرارتی ، خطوط لوله و… استفاده می شود.

راه آهن: برای بازرسی و تعمیر برای نگهداری موتور ، نگهداری برق ، نگهداری الکتریکی و …

تجهیزات مکانیکی: بررسی داخلی لوله ها ، مخازن ، لوله های فولادی ، لوله ها و …

ژنراتورها: بازرسی در مورد ترک و سایش تجهیزات مکانیکی ، دیگهای بخار ، توربین ، لوله های هیدرولیک و … .

ویدئو بروسکوب

جوشکاری: بازرسی از جوشکاری در لوله ها ، مخازن ، لوله های فولادی ، لوله ها و…

تجهیزات عمومی: برای بررسی داخلی لوله های مختلف استفاده می شود.

گاز ، نفت و مواد شیمیایی: بازرسی داخلی لوله های گازی ، لوله های نفتی ، مبدل های حرارتی و…

برق: بازرسی داخلی و تشخیص توزیع کنندگان برق، ترانسفورماتورها، تجهیزات برق و … .

تولید: بررسی کیفیت بلوک های موتور ، ظروف ، ال سی دی و …

دفاع ، امنیت و ایمنی: ارتش ، گمرک ، پلیس ، آتش نشانی ، شرکت های امنیتی.

معماری: مهندسی ساخت و ساز ، اثاثه یا لوازم داخلی ، تعمیر خانه ، لوله کشی ، تهویه مطبوع ، هوا و غیره.

سیستم های سوخت: بورسکوپ های ویدئویی به سرعت و به راحتی نازل های انژکتور سوخت ، بدنه ، پمپ و خطوط را بازرسی می کنند.

بروسکوپ

هیدرولیک: دریچه ها ، منیفولد ها ، سیلندرها و آستین ها را با استفاده از بورسکوپ های ویدیویی مناسب برای برنامه های خود بررسی کنید.

کنترل کیفیت: دستگاه ضبط ویدئویی بسرعت و به راحتی حفره های داخلی و سوراخ های متقاطع برای بربرها و سطح سطح را بازرسی می کند.

توربین ها: برای بازرسی جعبه دنده ها ، تیغه های توربین بادی ، لوله های توربین و اجزای مهم آنها ، از بین بردن از راه دور توربین های بادی مورد نیاز است. یک بورسکوپ یا فیلم ویدیویی برای بازرسی از مناطق داخلی که در دسترس نیستند استفاده می شود. رسیدن به مناطقی که به دوربین بورسکوپ اجازه می دهد اجزای داخلی را مشاهده کند ، یک borescope یا یک فیلم ویدیوی ویدئویی در غیر ممکن قرار داده است. بازرسی بورسکوپ مناطقی مانند جعبه دنده و داخلی پره های توربین به مهندسان این امکان را می دهد تا وضعیت کلی این قطعه را بررسی کنند. یک بورسکوپ ویدیویی یا ویدیویی می تواند ترک های مو ، خوردگی ، گودبرداری ، مالش و سایر نقایص را نشان دهد.

هواپیما / هواپیمایی: بازرسی و تعمیر موتورها ، شفت ها ، چرخ دنده های فرود ، توربین ها و … .

برچسب ها
نمایش بیشتر

Derakhsheshco

درخشش الکتریک بین الملل مرجع پخش و توزیع تجهیزات تست و اندازه گیری ابزار دقیق، تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون آماده خدمت رسانی به مشتریان و هموطنان عزیز خود می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن