رسانه تصویریمعرفی محصول

تیزر معرفی ترموویژن cem مدل DT9875

ترموویژن

دوربین های حرارتی یا به عبارتی دیگر دوربین های ترموویژن cem در شکل های مختلف و عملکرد گوناگون عرضه می شوند که عمدتا کاربرد مشابهی دارند که در این تحقیق سعی شده است به طور اجمالی به آن بپردازیم .دوربین های ترمویژن Thermographic camera عمدتا به صورت دستی طراحی می شوند که قابلیت جابه جایی بهتری دارد اما به صورت سربند جهت مقاصد آتش نشانی برای سهولت در اطفای حریق و حتی مقاصد نظامی ساخته می شوند. دوربین های حرارتی شامل پنج جزء اصلی شامل سیستم نوریoptic system،آشکار ساز ، تقویت کننده و پردازش گر سیگنال و تصویر است. اکثر دوربین های حرارتی براساس ترکیب رنگ مشکی برای نقاط نرمال حرارتی و برجسته سازی نقاط بحرانی داغ کار می کنند. نقش به سزای کاربرد دوربین ترموویژن در کمک به آتش نشان ها در تعیین مکان آتش سوزی در میان انبوه دود ناشی از آتش و نیز سایر شرایط بدیهیست.

اولین آشکارساز مادون قرمز که بعدها به دوربین ترموویژن و یا دما نگار معروف شد توسط فیزیکدان مجارستانیKálmán Tihanyi برای پدافند هوایی انگلستان ساخته شد; نمونه های اولیه ترموویژن ها برای مقاصد غیر نظامی در سال 1992 ساخته شدند اما نمونه کامل آنها برای عرضه جهانی در سال2007 با 1.5 پوند که وزن قابل توجهی است ارائه شد.

کاربرد دوربین ترموویژن

دوربین های حرارتی دارای کاربردهای مختلف اعم از نظامی و غیر نظامی هستند ;و در ادبیات بین المللی به تجهیزات با کاربرد دوگانهDual-use technology معروفند و ترموویژن ها با وضوح X480 وX640 را در سطح مقررات تسلیحاتی درجه بندی می کنند; همان طور که در بخش قبل گفته شد دوربین ترموویژن در ابتدا جهت مقاصد نظامی ساخته شد; اما به تدریج به ابزاری کاربردی در عملیات های آتش نشانی و… تبدیل شد; دوربین ترموویژن cem در برق جهت حصولت کار تکنسین های تعمیر و نگهداری خطوط; و در صنعت ساختمان جهت آگاهی از نشت گرما و جلوگیری از اتلاف انرژی به کار می رود; همچنین این تجهیز با نام تجاری دوربین دید در شب در اتومبیل های لوکس نیز کاربردیست; دوربین ترموویژن در پزشکی جهت بررسی فعالیت های فیزولوژیک بدن; واکنشها بدن مثلا تب و… نیز به کار می رود.

به طور کل تکنولوژی ترموویژن ها در موادی همچون دوربین های دید در شب;بازرسی ساختمان در حیطه گرمایش; و سرمایش و ممیزی انرژی;دوربین های جنگی و صلاح گرم; ترموگرافی پزشکی; دامپزشکی;تشخیص و تعمیر و نگهداری تجهیزات توزیع برق; از قبیل برج های ترانسفورماتور و پانل های توزیع;ستاره شناسی;تصویر برداری های شیمیایی; تست های غیر تخریبی Nondestructive testing ;تصویر برداری هوایی; کاوش های باستان شناسی و جغرافیایی و… صدتا کاربرد دیگر استفاده می شود.

برای دانلود کاتالوگ کلیک کنید!

سایت درخشش الکتریک بین الملل

برچسب ها
نمایش بیشتر

Derakhsheshco

درخشش الکتریک بین الملل مرجع پخش و توزیع تجهیزات تست و اندازه گیری ابزار دقیق، تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون آماده خدمت رسانی به مشتریان و هموطنان عزیز خود می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن