رسانه تصویریمعرفی محصول

ارت سنج چیست؟

معرفی ارت سنج و کاربرد ها آن

معرفی ارت سنج

ارت سنج یا همان دستگاه تست مقاومت زمين شبيه ميگر براي اندازه گيري مقاومت طراحي گرديده با اين تفاوت که مقاومت زمين بسيار کمتر از عايق هاي معمول ميباشد .در حقيقت رنج ميگر در بازه مگا اهم و تستر مقاومت زمين در حدود اهم می باشد .از دستگاه تست مقاومت زمين معمولا براي اندازه گيري مقاومت بين دو نقطه زمين که در حدود 5 يا 10 اهم است استفاده ميکنند .اين تجهيزات معولا داراي سه عدد کانکشن هستند که به کمک ميله اي فلزي امکان اتصال به زمين داشته و با عنوان الکترود هاي جريان ، زمين ، و پتانسيل شناخته ميشوند .

ارت :

در سايت هاي کامپیوتری زمين مناسب از دو بابت حائز اهميت مي‌باشد :
الف ـ حفاظت در مقابل صاعقه و اضافه ولتاژ ها
ب ـ هم پتانسيل بودن تجهيزات نصب‌ شده در سايت و كاركرد صحيح آنها بخصوص تجهيزات ديجيتال و انتقال ديتا

با توجه به بكارگيري تجهيزات کامپیوتری جديد  لازم است به موضوع ارت و روش اجراي اصولي آن اهميت بيشتري داده شود تا در آينده از آسيب رسيدن به نيروي انساني و تجهيزات کامپیوتری پيشگيري شده و از عملكرد صحيح تجهيزات اطمينان داشته باشيم .

 

اهمیت استفاده از سيستم ارت :

به منظور حفاظت افراد و دستگاه ها، اضافه ولتاژ هاي توليد شده در بدنه كه باعث صدمه ديدن دستگاهها و افراد مي‌شود، ولتاژ هاي بسيار زياد و خطرناك ناشي از برخورد صاعقه با دكل هاي کامپیوتری را بايد در جايي خنثي نمائيم . به همين منظور استفاده از سيستم ارت و حفاظت از تجهيزات بسيار لازم و ضروري است. بعلاوه با افزايش استفاده از سيستم هاي ديجيتالي و حساس، لزوم بازنگري در طراحي، نصب و نگهداري سيستمهاي حفاظتي گراندينگ وجود دارد.

به طور خلاصه اهداف بكارگيري سيستم ارتينگ يا گراندينگ عبارتند از :

  • حفاظت و ايمني جان انسان
  • حفاظت و ايمني وسايل و تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي
  • فراهم آوردن شرايط ايده‌ال جهت كار
  • جلوگيري از ولتاژ تماسي
  • حذف ولتاژ اضافي
  • جلوگيري از ولتاژهاي ناخواسته و صاعقه
  • اطمينان از قابليت كار الكتريكي
برچسب ها
نمایش بیشتر

Derakhsheshco

درخشش الکتریک بین الملل مرجع پخش و توزیع تجهیزات تست و اندازه گیری ابزار دقیق، تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون آماده خدمت رسانی به مشتریان و هموطنان عزیز خود می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن